Download
We're evolving to serve you better! This current forum has transitioned to read-only mode. For new discussions, support, and engagement, we've moved to GitHub Discussions.

Article – dane strukturalne – pytania

 • #2743
  Avatar photo[anonymous]

  Cześć,

  Przykład: https://pozwiedzane.pl/wroclaw/atrakcje-dla-dzieci/

  https://search.google.com/structured-data/testing-tool/u/0/?hl=pl#url=https%3A%2F%2Fpozwiedzane.pl%2Fwroclaw%2Fatrakcje-dla-dzieci%2F

  mam kilka pytań o dane strukturalne na artykułach (postach), mianowicie:

  1. czy można ustawić, by do “description” w danych strukturalnych była brana treść z meta-description lub np. cały lead (pierwszy paragraf artykułu)? W tym momencie bierze jakąś określoną  liczbę znaków i nie wiem gdzie to jest ustawione.
  2. czy można wskazać wgrany ręcznie plik logo w formacie JPG? Chodzi o to, że teraz grafika “publisher > logo > url” jest zaciągana z logo w serwisie, które mam w SVG. Niestety Google zgłasza to jako błąd.

  Tutaj wyczytałem: https://developers.google.com/search/docs/data-types/article?hl=pl że nie może być SVG… dlatego chciałbym ustawić – nawet na sztywno – ścieżkę do tego samego obrazka ale w JPG.

  “Plik musi być obrazem rastrowym, np. w formacie `.jpg`, `.png` lub `.gif`. Nie używaj plików z obrazami wektorowymi, np. w formacie `.svg` lub `.eps`.”

  I choć dotyczy to sekcji: <span style=”text-decoration: underline;”>”Wytyczne dotyczące stosowania logo na stronach AMP”</span> to chyba ma to zastosowanie również na stronach (innych niż AMP) bo obserwując na innych stronach, gdzie logo wskazane jest jako plik np. JPG, nie ma tego problemu w testerze danych strukturalnych.

  Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc. Niestety nie mogę załączyć screenshotów 🙁

  Dawid M.

  #2744
  Avatar photo[anonymous]
  This reply has been marked as private.
  #3687
  Avatar photo[anonymous]

  Prośba o info. Z góry dziękuję.

  #3772
  Avatar photo[anonymous]

  Umknął mi ten wątek.

  Odnośnie obu punktów – zobaczę czy zdążę w nadchodzącej wersji v.0.37 to ogarnąć. Spróbowałbym dodać nową sekcję ustawień związaną z Rich Snippets bo przeczuwam, że to się przyda na przyszłość i kolejne opcje 🙂

  #5395
  Avatar photo[anonymous]

  To chyba nie wyszło w 0.38